Militarne Borne

 

 

militarne-borne.plJesteśmy militarną grupą pozytywnie zakręconą na punkcie naszego malowniczego Bornego Sulinowa, malowniczego nie tylko ze względu na położenie wśród ponad 50-ciu nieskazitelnie czystych jezior i wielu parków krajobrazowych lecz i malownicza jest historia jak że tajemniczego miasta która w wielu kwestiach jest jeszcze niewyjaśniona.


Dlaczego właśnie u nas ??


Proponujemy Wam niecodzienne atrakcje o militarnym charakterze, organizowane przez ludzi którzy mieszkali w sąsiednich miejscowościach podczas gdy w dzisiejszym Bornym Sulinowie znajdowała się tajna jednostka wojskowa.


To że była tajną jednostką może nie budzi wielkiego zdziwienia, ale fakt że była to Rosyjska jednostka wojskowa w której przebywało nawet dziesięć tysięcy rosyjskich żołnierzy wraz z sprzętem wojskowym wliczając w to również głowice jądrowe i to na dodatek na terenie Polski jest czymś naprawdę ciekawym. Jeśli dodamy do tego że na ówczesnych polskich mapach teren ten był oznaczony jako wielkie tereny leśne daje wiele do myślenia.


więcej na www.militarne-borne.pl

 

_________________________________________________________

 

 

Gospodarstwo agroturystyczne - Monika

 

 

e-agro.pl/monikaGłęboczek to miejscowość w której znajduje się nasze gospodarstwo w sercu Drawskiego Parku Krajobrazowego - nieopodal Czaplinek i Złocieniec, 50 metrów od lasu i 250 metrów od jeziora Krosino.


Do dyspozycji gości mamy kajaki (możliwość spływów kajakowych po Drawie 6-8 godz.) , łódź wędkarską, rowery górskie.
Serdecznie Państwa Zapraszamy do naszego gospodarstwa na spokojny i pełen uroków wypoczynek.

 

Mamy samodzielne gospodarstwo. Stylowy domek, z tarasem, z którego podziwiamy zachody słońca. Dużo zieleni, cisza i spokój. Nie trzeba się martwić o samochód bo zawsze jest gdzie go zaparkować. Cały budynek do dyspozycji gości (3 pokoje 2-osobowe).

 

Zapewniamy: Kontakt z przyrodą potęgowany obecnością lasów i zbiorników wodnych. Gdy przyjdzie ochota na gry zespołowe będzie gdzie się bawić. Czas relaksu można spędzić w ogrodzie i na tarasie przy kominku. W naszej wędzarni można wędzić ryby i mięso. Jest i piec chlebowy - raz w tygodniu pieczemy chleb. Okolica koi i uspokaja. Mały spacer i jesteśmy nad jeziorem gdzie kąpiemy się bez obaw. Jest tu również łódka dla wędkarzy. Okolica wymarzona do odpoczynku. Zachód słońca nad jeziorem Krosino... to trzeba zobaczyć !

 

więcej na www.e-agro.pl/monika

 

_________________________________________________________

 

 

Paintball Xpaint

 

xpaint.plZapewniamy najlepsze wrażenia, niezapomniane chwile fantastycznej rozrywki, organizujemy dla naszych klientów wspaniałą zabawę jaką jest Paintball.

 

Zapraszamy, każdego kto ma chęć na zabawę, w której strzelanie kulkami z farbą pozwala się zrelaksować. Gwarantujemy najlepszej jakości sprzęt firmowy, niskie ceny, różnorodność form zabawy i terenu gry.

 

Obszar: Borne Sulinowo - lub na życzenie klienta możemy dojechać do wskazanego miejsca.

 

Serdecznie zapraszamy.

 

więcej na www.xpaint.pl

 

_________________________________________________________

 

 

GOŚCINIEC ROSSIJA

 

rassija

Obiekt z historią. Lokalizacja na terenie byłej bazy wojskowej. Pomorze środkowe Polska, pomiędzy Berlinem a Kaliningradem 30 km na północ od Jastrowia patrz trasa E 22.


W naszym obiekcie w latach 1935- 1945 znajdowały się kwatery oficerów Niemieckich w latach 1945- 1992 kwatery oficerów Radzieckich. Położony jest w sosnowym lesie, blisko jeziora, na terenie umocnień wojskowych wału pomorskiego. Wystrój nawiązuje do historii militarnej tego miejsca. Posiadamy bogatą kolekcję mundurów i materiałów propagandowych z tamtych lat. Naszym gościom umożliwiamy sfotografowanie się w unikalnym mundurze polowym Generała Armii Radzieckiej. Polecamy kwatery oficerskie dwu pokojowe z łazienką. Kwatera składa się z pokój oficerskiego i pokój adiutanckiego. W 2-pokojowej kwaterze są 4 miejsca do spania. Komfortowe warunki dla 4-osobowej rodziny. Jest możliwość dzielenia kwater na pojedyncze niezależne pokoje. Każdy pokój wyposażony jest w telewizor, lodówkę, telefon i bezprzewodowy internet. Doskonałe miejsce dla aktywnie wypoczywających o każdej porze roku.

 

więcej na www.rossija.com.pl

 

_________________________________________________________

 

 

Matejowy Dworek

 

Matejowy Dworek

Tak jak Każdy obiekt w tym mieście, ten również ma swoją ciekawą historię.


W latach 1936- 1944 była to rezydencja Fiedricha von Paulusa. W czasach powojennych od 1945 aż do 1992 obiekt sprawował funkcję Kwatery Oficerów Sztabu Dywizji. Te ściany nie jedno widziały. Opowieści dla wspaniałych gości mamy co nie miara ( jeśli ktoś ich chciałby słuchać ). W wygodnych i czystych pokojach oferujemy wypoczynek w czysto stoickim spokoju, który gwarantuje prześliczna leśna okolica. "Miasto w lesie" tak kiedyś usłyszeliśmy od jednego turysty i miał racje tu jest po prostu pięknie. Zapraszamy

 

więcej na www.matejowydworek.com

 

_________________________________________________________

 

 

Wilcze Laski 6 - Agroturystyka

 

Wilcze Laski 6

Nasz dom położony jest z dala od miasta, w ustronnym miejscu otoczonym starodrzewem.


Nieduży staw, strzeliste świerki, żurawie i klekoczące nieopodal bociany dopełniają atmosfery zacisznego siedliska. Spokój i piękno przyrody pozwalają naszym Gościom zapomnieć o codziennych troskach, ale też aktywnie spędzić czas w zgodzie z naturą. Przyroda, niezależnie od pory roku wycisza emocje. Tu, nawet terkoczący w oddali pociąg, nie wyznacza dokładnego czasu. Naszym Gościom też się nie spieszy.

 

więcej na www.wilczelaski.pl

_________________________________________________________

 

 

Noclegi u Krysi

 

Noclegi u Krysi

Oferujemy Państwu wczasy i wypoczynek w jednym z najpiękniejszych rejonów Polski.


Malowniczy krajobraz, pośród wielkich i urokliwych rozlewisk wodnych Bornego Sulinowa, daje Państwu różnorodność w sposobie spędzania wolnego czasu. Posiadamy trasy rowerowe, piesze, rowerowo-piesze, Nordic Walking, konne i kajakowe. Atrakcjami jakimi słynie Borne Sulinowo to przejażdżki pojazdami militarnymi, mikroloty, paintball, ASG, wycieczki po umocnieniach Wału Pomorskiego i wycieczki po największych Wrzosowiskach w Europie

 

więcej na www.noclegiukrysi.pl